Natíráme zahradní domky

Zahradní domekJak natírat zahradní domky ? Velmi často kladená otázka od našich zákazníků - pokusíme se na ni odpovědět. Z pohledu expozice dřevěných ploch jsou na tom zahradní domky výrazně lépe než zahradní nábytek, pergola nebo plot. Díky tomu, že každý správný zahradní domek má střechu, jsou prakticky vodorovné plocha, na kterých se drží voda, na domcích eliminovány, zůstávají prakticky jen svislé plochy, ze kterých voda velmi rychle steče.  Proto Vám každý správně provedený nátěr zahradního domku vydrží vždycky délka,než na jakékoliv stejně natřené pergole, plotu nebo zahradní lavici či stolu.

U srubových zahradních domků je možnost provést nátěr domku v rozebraném stavu. Výhoda tohoto postupu je ta, ře se barva dostane naprosto všude - i do spojových míst srubových zámků kam se při nátěru již sestaveného domku nikdy nedostanete, což bezpochyby přispívá k životnosti celého zahradního domku. Tento postup má však i nevýhodu - pok jsme vybrali tmavý odstín - třeba ořech, teak nebo palisandr - a provedeme nátěr v rozebraném stavu, nedokážeme natřít pouze vnější stranu stěnovnic domku , ale obě - a v tu chvílí je domek uvnitř velmi temný. Proto se velmi často volí pro srubové zahradní domky tento nátěrový postup :

  • impregnaci domku pomocí přípravku Sadolin Base, který je bezbarvý, provedeme v rozebraném stavu
  • zahradní domek sestavíme, a provedeme první barevný nátěr Sadolin Classic
  • ideální stav je nechat dobře zaschnout, a přebrousit brusným papírem zrnitosti 150, ale u zahradních domků se tento postup dosti často nedodržuje, z důvodu pracnosti a malého vizuálního efektu
  • druhý a třetí nátěr provedeme silnovrstvou lazurou Sadolin Extra